25/05/2022
17.3 C
Tetovo

Arkiva Mujore Dhjetor, 2020

Browse our exclusive articles!

Gjatë vitit 2020, në mbarë botën janë vrarë 50 gazetarë

Organizata “Reporterët pa Kufij” bëri të ditur se këtë vit, për shkak të raportimeve të tyre, janë vrarë së paku 50 gazetarë, transmeton Anadolu...

Tërmet i fuqishëm prej 6,3 shkallësh dridhi Kroacinë

Një tërmet prej 6.3 shkallësh sapo ka goditur Kroacinë. Saktësisht, në Petrinja, një qytet afër kryeqytetit të Kroacisë, Zagreb. Ende nuk raportohet për dëme...

Nëse votohet ligji i ri për revidim të proceseve të montuara politike, gjykatës, prokurorë dhe policë duhet të japin përgjegjësi

Një ligj jo aq i afirmuar që propozohet dhe tani më është në procedurë kuvendore, për përsëritje të proceseve të montuara gjyqësore, mund të...

RMV, nxënësit e shkollave të mesme nuk do të mund të udhëtojnë pa pagesë gjatë pushimeve dimërore

Ndërmarrja Qarkulluese Publike (NQP) Shkup, informoi se nxënësit e shkollave të mesme nuk do të mund të udhëtojnë falas gjatë pushimeve dimërore, njofton Portalb.mk. “I...

Maqedonia nuk ka pengesa dhe masa për hyrje

Përderisa në rajoni dhe jo vetëm Turqia vlerëson Maqedoninë si të rrezikshme nga coronavirsui, Maqedonia është e hapur për hyrje pa asnjë pengesë madje...

Popular

Panovski: “Lija e majmunit” nuk meriton vëmendje, askush në Evropë nuk ka vdekur nga kjo sëmundje

Deri sa ende është prezente pandemia COVID-19, këto ditë...

Komisioni për Sëmundjeve Infektive të mërkurën do të diskutojë për linë e majmunit

Komisioni për Sëmundjet Infektive është duke monitoruar situatën me...

Autobusi nga Kosova përplaset në një pemë në Vlorë, s’ka të lënduar

Autobusi nga Kosova përplaset në një pemë në Vlorë,...
spot_imgspot_img