29/06/2022
20.8 C
Tetovo

Arkiva Mujore Shkurt, 2021

Browse our exclusive articles!

17 tetori data më e fundit për zgjedhjet lokale, tha Xhaferi

Në takimin joformal ër gazetarë, kryeparlamentari Talat Xhaferi ka njoftuar se zgjedhjet lokale në vend mund të mbahen më së voni deri më 17...

Vazhdon mbështetja financiare për sektorët e prekur përderisa vazhdon kriza korona

Synimi kryesor i të gjitha masave ekonomike ka qenë që të ruhen vendet e punës në veçanti në sektorin privat por njëkohësisht të ndihmohen...

Grçeva: ASHAM ka refuzuar kërkesën e Qeverisë që të ndryshojë emrin

Udhëheqësja e “Zëri për Maqedoninë”, Solza Grçeva, njoftoi se Akademia e Shkencave dhe Arteve e Maqedonisë, refuzoi kërkesën e Qeverisë. Sipas Grçevës, akademiku Abdulmenaf Bexheti...

Maqedoni: 70 përqind e rasteve të reja me coronavirus janë me llojin britanik

Lloji britanik i coronavirusit është i pranishëm në 70 përqind të rasteve të reja në Maqedoni, tregojnë të dhënat e klinikës “Zhan Mitrev”. Këtë sot...

FILIPÇE: MUND TË KETË SHTRËNGIM TË MASAVE, POR JO PËR MOMENTIN

Pas rritjes së numrit të rasteve me kovid në ditët e fundit, ministri i Shëndetësisë Venko FIilipçe paralajmëroi se janë të mundshme shtrëngimi i...

Popular

Turisti bie në greminë në Malin e Çikës, nuk dihet gjendja shëndetësore

Një turist ka rënë në greminë në malin e...

Arbër Ademi deklarohet rreth incidentit në Kuvend (VIDEO)

Deputeti i BDI-së, Arbër Ademi deklarohet rreth incidentit të...

Reagim i LSM-së për vendimin që të dielën të punojnë tregtarët në vendet turistike

LSM-ja me të drejtë, që nga fillimi i procesit...
spot_imgspot_img