25/05/2022
23.5 C
Tetovo

Arkiva Mujore Prill, 2021

Browse our exclusive articles!

Tearca e Tetovës shembull i bashkëjetesës dhe përmirësimit të jetës në fshat

Tearca e Tetovës është vend ku jetojnë maqedonas, shqiptarë, turq, serbë dhe romë, kështu që e tillë shumetnike është edhe përbërja e bashkësisë lokale...

Tetovë, sot zyrtarisht u promovua vazhdimi i bulevardit industrial, ka kushtuar 1 milion euro

Bulevardi “Vidoe Smilevski – Bato” apo vazhdimi i bulevardit industrial sot zyrtarisht është promovuar nga kryetarja e komunës së Tetovës, Tetua Arifi dhe ministri...

Bytyqi: Sfida më e madhe në këtë periudhë ishte ruajtja e çdo vendi të punës

Zv. kryeministri për Çështje Ekonomike, Fatmir Bytyqi në konferencën e sotme për shtyp theksoi se kjo periudhë ka qenë një sfidë e madhe për...

SHKUP, NË KLINIKËN E FËMIJËVE PO TRAJTOHEN 15 FËMIJË TË INFEKTUAR ME COVID

Drejtoresha e Klinikës për Sëmundje të Fëmijëve në Shkup, Aspazija Sofijanova në konferencën e sotme për shtyp tha se në këtë Klinikë po trajtohen...

Platforma anti-korrupsion: Ndërtimi i autostradave në Korridoret 8 dhe 10 të bëhet përmes një procesi transparent

Platforma e organizatave të shoqërisë civile për luftë kundër korrupsionit shpreh shqetësim për nivelin e ulët të transparencës së procesit me të cilin Qeveria...

Popular

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti nesër në Maqedoni do të jetë me diell...

RMV, Prokuroria hapi hetim kundër një mësuesi 40-vjeçar për sulm gjinor ndaj një nxënëse

Prokuroria Themelore Publike e Strumicës ka dhënë urdhër për...

Panovski: “Lija e majmunit” nuk meriton vëmendje, askush në Evropë nuk ka vdekur nga kjo sëmundje

Deri sa ende është prezente pandemia COVID-19, këto ditë...

Komisioni për Sëmundjeve Infektive të mërkurën do të diskutojë për linë e majmunit

Komisioni për Sëmundjet Infektive është duke monitoruar situatën me...
spot_imgspot_img