29/06/2022
20.8 C
Tetovo

Arkiva Mujore Prill, 2021

Browse our exclusive articles!

Maqedoni: Nesër pritet të arrijnë vaksinat kineze kundër COVID-19

Në Maqedoninë e Veriut të premten do të mbërrijnë 200 mijë doza nga vaksinat kineze. Ndërkohë që ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije...

E rëndë / Treni del nga binarët në Kumanovë

Një tren transportues del nga binarët në Rramanli, Kumanovë nuk ka të lënduar Një tren transportues ka dalë nga binarët në fshatin Rramanli të Kumanovës...

Ulet për 33 për qind numri i të infektuarve me covid

Në Maqedoni gradualisht është duke u stabilizuar gjendja me covid. Kështu të dhnënat e fundit thonë gjatë javës së kaluar për 33,8% është ulur numri...

Dozën e parë e vaksinës kundër Kovid-19 e kanë marrë 88 deputetë

Të vaksinuar kundër Kovid-19 janë 88 deputetë nga Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe rreth 200 të punësuar në shërbimet e Kuvendit,...

Freedom House: Maqedonia e Veriut shënoi përparim, por është regjim hibrid

Në raportin “Kombet në tranzicion në vitin 2021”, që i përfshin ngjarjet nga viti 2021, gjithsej 18 vende shënuan rënie në indeksin e demokracisë,...

Popular

Turisti bie në greminë në Malin e Çikës, nuk dihet gjendja shëndetësore

Një turist ka rënë në greminë në malin e...

Arbër Ademi deklarohet rreth incidentit në Kuvend (VIDEO)

Deputeti i BDI-së, Arbër Ademi deklarohet rreth incidentit të...

Reagim i LSM-së për vendimin që të dielën të punojnë tregtarët në vendet turistike

LSM-ja me të drejtë, që nga fillimi i procesit...
spot_imgspot_img