25/05/2022
23.5 C
Tetovo

Arkiva Mujore Maj, 2021

Browse our exclusive articles!

Kuvendi i Maqedonisë, Ligji për shtetësi para Komisionit për Mbrojtje dhe Siguri

Propozimi i ligjit për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për shtetësi të Republikës së Maqedonisë së Veriut, sot është në rend të ditës në...

Profesoreshë Valbona Gashi Shala nderohet me titullin Ambasadore e Paqes në Kosovë | FOTO

Veprimtarja e kulturës shqiptare prof. Valbona Gashi Shala nderohet me çmimin “Ambasadore e Paqes” nga organizata botërore Global Socio-Economic and Financial Evolution Network. Kronologji akademike...

Carovksa deputetëve të VMRO-së u citoi pjesë nga programi parazgjedhor ku premtonin libra shkollorë digjital

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës Milla Carovska nga foltorja e Kuvendit, deputetëve të VMRO-DPMNE-së dje u citoi pjesë nga programi i tyre parazgjedhor ku...

ZAEV: I zbutëm efektet e pandemisë dhe fokusohemi në zhvillim ekonomik afatgjatë

Pandemia me Kovid-19 në mënyrë dramatike e ndryshoi jetën në shtetin tonë dhe i vuri në test të gjithë sistemin institucional si dhe sjelljen...

Pa maska në hapësira të hapura nga 1 qershori, dasma deri me 100 mysafirë, ora policore mbetet – propozon Komisioni për Sëmundje Infektuese

Komisioni për Sëmundje Infektuese sot në mëngjes në takim solli vendim t’i dorëzohet propozim Shtabit Kryesor Koordinues të Krizave (SHKKK) për lehtësimin e masave...

Popular

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti nesër në Maqedoni do të jetë me diell...

RMV, Prokuroria hapi hetim kundër një mësuesi 40-vjeçar për sulm gjinor ndaj një nxënëse

Prokuroria Themelore Publike e Strumicës ka dhënë urdhër për...

Panovski: “Lija e majmunit” nuk meriton vëmendje, askush në Evropë nuk ka vdekur nga kjo sëmundje

Deri sa ende është prezente pandemia COVID-19, këto ditë...

Komisioni për Sëmundjeve Infektive të mërkurën do të diskutojë për linë e majmunit

Komisioni për Sëmundjet Infektive është duke monitoruar situatën me...
spot_imgspot_img