13/08/2022
19.9 C
Tetovo

Arkiva Mujore Maj, 2021

Browse our exclusive articles!

Vaksinimi masiv kundër Covid-19, kaos para sallës “Arena A1” në Shkup

Në Maqedoninë e Veriut sot pritet të nis imunizimi masiv pas arritjes së 200 mijë vaksinave Sinopharm, ndërkaq pritet që në 6 qendra në...

MPPS: Fillon pagesa e ndihmës sociale për muajin prill

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale njoftoi se sot filloi pagesa e pagesës sociale dhe pagesës për mbrojtje civile dhe të fëmijëve për muajin...

Gjithsej 1.085 të hospitalizuar për shkak të coronavirusit në Maqedoni

Në 24 orët e kaluara në kovid – qendrat në spitalet në të gjithë vendin është njoftuar se po trajtohen gjithsej 1.085 pacientëve pozitivë...

Hoxha: Boll më me ndërtimin e xhamiave se u lodhëm, ndërtoni spitale (VIDEO)

Një hoxhë shqiptar dëgjohet duke kritikuar fenomenin e ndërtimit të panevojshëm të xhamiave. Hoxha ka një kërkesë, ku thotë që mos të ndërtohen xhami aty...

KE-ja rekomandon, personat e vaksinuar do të mund të udhëtojnë në shtetet evropiane

Komisioni evropian sot rekomandoi që shtetasve të huaj, të cilët janë imunizuar tërësisht me vaksina të miratuara në BE dhe atyre nga vendet me...

Popular

Kafe n’shesh! BESA hap tendën ku qytetarët mund të njoftohen me 8 pikat e listës “Shumicë për Tetovën”

Kandidatët për Këshillin Komunal të Tetovës nga Lëvizja BESA,...

21 vite nga Marrëveshja e Ohrit

Përvjetori i nënshkrimit të Marrëveshjes Kornizë të Ohrit, marrëveshje...

Shtetasit e huaj lënë monedha false prej një dhe dy euro në pikpagesat e Maqedonisë

Punonjësit e Ndërmarrjes Publike për Rrugë Shtetërore të Maqedonisë...

Abdullah Osmani ; Ne kemi çdo ditë, ditë ndërkombëtare sepse ASH na besoi dhe i dha ZË rinisë

Bartësi i listës për këshilltarë nga Aleanca për Shqiptarët...
spot_imgspot_img