25/05/2022
23.5 C
Tetovo

Arkiva Mujore Korrik, 2021

Browse our exclusive articles!

Vazhdon faza portokalli, temperatura edhe sot mbi 40 gradë

Edhe sot vazhdon moti me diell dhe shumë i nxehtë me temperatura mbi 40 gradë, shkruan Alsat Për shkak të motit të nxehtë, autoritetet...

Pesë euro dhe dy euro më të falsifikuarat

Mbi 40 mijë euro është vlera e parave të falsifikuara, të cilat ishin vënë në qarkullim në tregun e Kosovës vetëm në vitin 2020....

Në Tabanoc pritje deri në 1 orë për dalje nga Maqedonia

Siç njoftojnë nga LAMM, komunikacioni në Maqedoni po zhvillohet pa pengesa dhe nëpër rrugë të thata. Dendësia e komunikacionit jashtë qyteteve është rritur. Në vendkalin...

Sërish rritje të rasteve me COVID-19 në Maqedoni, regjistrohen 74 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga 4.582 testime janë regjistruar 74 raste të reja me coronavirus. Prej rasteve të reja...

Thyhen disa drunj në stadiumin e Tetovës, kërkohen autorët

Persona të pandërgjegjshëm kanë thyer dhjetëra drunj të cilat ishin mbjellur përgjatë trotuarit të rrugës “Ivo Lola Ribar” në Tetovë në afërsi të stadiumit...

Popular

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti nesër në Maqedoni do të jetë me diell...

RMV, Prokuroria hapi hetim kundër një mësuesi 40-vjeçar për sulm gjinor ndaj një nxënëse

Prokuroria Themelore Publike e Strumicës ka dhënë urdhër për...

Panovski: “Lija e majmunit” nuk meriton vëmendje, askush në Evropë nuk ka vdekur nga kjo sëmundje

Deri sa ende është prezente pandemia COVID-19, këto ditë...

Komisioni për Sëmundjeve Infektive të mërkurën do të diskutojë për linë e majmunit

Komisioni për Sëmundjet Infektive është duke monitoruar situatën me...
spot_imgspot_img