25/05/2022
23.5 C
Tetovo

Arkiva Mujore Gusht, 2021

Browse our exclusive articles!

Tetovë, “Bllagoja Toska”, bulevardi që ‘pret’ për afër një dekadë, filloi të ndërtohet në prag të zgjedhjeve lokale

Pas pothuajse tetë vite në gjendje të pandryshuar, një muaj e ca para zgjedhjeve, kryetarja e Komunës së Tetovës Teuta Arifi sot në një...

Për hyrje nga Maqedonia në Greqi duhet të keni test PCR

Në mënyrë të detyrueshme do të testohen për COVID-19 udhëtarët nga Maqedonia e Veriut gjatë hyrjes në Greqi, nëse udhëtojnë vetëm me test PCR,...

Ksi: Mësim me prezencë fizike për shkollat fillore

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në paraqitjen e tij të sotme në Tetovë njoftoi se Komisioni për Sëmundje Infektive rekomandon mësim online për shkollat...

Carovska: Përvoja e vitit të kaluar na tregoi se shkollat nuk janë transmetuese të virusit, mësimdhënësve, nxënësve dhe prindërve të respektojnë vazhdimisht protokollet

Vendimi që u mor është viti shkollor të fillojë me praninë fizike.Unë mund të flas për gjërat që janë miratuar deri më tani dhe...

Shaqiri: Synojmë të përmirësojmë kornizën ligjore në sferën mediatike komform me ato të BE-së

Ministria e Shoqërisë Informatike dhe e Administratës (MSHIA) informon se në vijmë janë aktivitetet për përmirësimin e kornizës ligjore në lidhje me konkurrencën në...

Popular

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti nesër në Maqedoni do të jetë me diell...

RMV, Prokuroria hapi hetim kundër një mësuesi 40-vjeçar për sulm gjinor ndaj një nxënëse

Prokuroria Themelore Publike e Strumicës ka dhënë urdhër për...

Panovski: “Lija e majmunit” nuk meriton vëmendje, askush në Evropë nuk ka vdekur nga kjo sëmundje

Deri sa ende është prezente pandemia COVID-19, këto ditë...

Komisioni për Sëmundjeve Infektive të mërkurën do të diskutojë për linë e majmunit

Komisioni për Sëmundjet Infektive është duke monitoruar situatën me...
spot_imgspot_img