12/08/2022
17.9 C
Tetovo

Arkiva Mujore Shtator, 2021

Browse our exclusive articles!

Ish -presidenti francez Nicolas Sarkozy dënohet me burgim

Ish-presidenti francez, Nicolas Sarkozy u shpall fajtor dhe dënua sot, në Paris, për financim të paligjshëm të fushatës së tij në 2012, në të...

Tornado në Gjermani, momenti kur shkul kulmet e shtëpive, lëndohen 7 persona

Një tornado e fuqishme ka kaluar nëpër qytetin gjerman Kiel, ku pas vetes la dëme të mëdha materiale dhe shtatë persona të lënduar ku...

Regjistrimi i diasporës së RMV-së, prin Zvicra dhe Gjermania

Enti Shtetërorë për Statistika njofton se gjithsej 203,144 qytetarë nga diaspora kanë shfrytëzuar mundësinë për vetëregjistrim përmes aplikacionit online, përcjell Alsat. Më së tepërmi...

Dita e fundit e regjistrimit të popullsisë në Maqedoni

Sipas Ligjit për Regjistrim, sot është dita e fundit e procesit të regjistrimit të popullsisë, ekonomive familjare dhe banesave. Deri tani janë regjistruar 1.813.153 persona,...

Aksion policor për trafikim me artefakte, disa të arrestuar në Tetovë dhe Manastir

Policia mëngjesin e sotëm ka kryer bastisje dhe ka arrestuar disa persona në rajonin e Tetovës dhe Manastirit, raporton Agjencia Shtetërore e Lajmeve. Personat...

Popular

Pacienti nga Kërçova që dyshohet se e ka linë e majmunëve refuzon të testohet

Pacienti i parë me simptome të dyshimta nga Kërçova...

TARAVARI/ FILLUAN PUNIMET PER PARKUN INKLUZIV SOCIAL

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari, bëri të...

Rinia e ASH-së: Të zhvillojmë tregun e mallrave, t’i ndalim pazarllëqet që dëmtojnë Tetovën

Në një aktivitet në tregun e Tetovës, kandidatët e...
spot_imgspot_img