13/08/2022
19.9 C
Tetovo

Arkiva Mujore Shtator, 2021

Browse our exclusive articles!

Në Qendrën Klinike në Tetovë janë gjithsej 91 pacientë të hospitalizuar ku gjatë 24 orëve të fundit fatkeqësisht 6 persona kanë ndëruar jetë

Përfundime nga shtabi i krizës COVID19 pranë komunës së Tetovës (06.09.2021) Në mbledhjen e shtabit të krizës lidhur me menaxhimin e situatës epidemiologjike me COVID19...

Tragjike: Nga Covid vdesin katër anëtarë të të njejtës familje në Tetovë

Katër anëtarë nga e njejta familje kanë vdekur në Covid qendrën në spitalin e Tetovës. Të gjithë katër pacientët kanë qenë nga e njejta familje...

Carovska: “Mësimi nuk do të thotë libër”

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Milla Carovska mohoi se ka mungesë të librave dhe tabletëve për konceptin e ri për nxënësit e klasave të...

Zaev paralajmëron përjashtimin e Maksim Dimitrievskit nga partia

Kreu i LSDM-së Zoran Zaev, paralajmëroi sot përjashtmin nga radhët e LSDM-së kreun aktual të Komunës së Kumanovës, Maksim Dimitrievskin. Kjo për shkak se...

MASH: Deri më 15 shtator nxënësit e shkollave të mesme mund të aplikojnë për bursa

Ministria e Arsimit dhe Shkencës njoftoi se në rrjedhë është aplikimi për konkurset e reja për bursa për nxënësit e shkollave të mesme për...

Popular

Kafe n’shesh! BESA hap tendën ku qytetarët mund të njoftohen me 8 pikat e listës “Shumicë për Tetovën”

Kandidatët për Këshillin Komunal të Tetovës nga Lëvizja BESA,...

21 vite nga Marrëveshja e Ohrit

Përvjetori i nënshkrimit të Marrëveshjes Kornizë të Ohrit, marrëveshje...

Shtetasit e huaj lënë monedha false prej një dhe dy euro në pikpagesat e Maqedonisë

Punonjësit e Ndërmarrjes Publike për Rrugë Shtetërore të Maqedonisë...

Abdullah Osmani ; Ne kemi çdo ditë, ditë ndërkombëtare sepse ASH na besoi dhe i dha ZË rinisë

Bartësi i listës për këshilltarë nga Aleanca për Shqiptarët...
spot_imgspot_img