42 lëkundje në 24 orë në Shqipëri, deri tani 16 persona kanë humbur jetën, mes tyre 2 fëmijë – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni Rajon

42 lëkundje në 24 orë në Shqipëri, deri tani 16 persona kanë humbur jetën, mes tyre 2 fëmijë

42 tërmete me magnitudë më shumë se 3 ballë, kanë goditur Shqipërinë brenda 24 orëve të fundit. Harta e publikuar nga qendra ndërkombëtare e tërmeteve, tregon vendin ku ka qenë epiqendra e çdo tërmeti që ka rënë në vendin tonë gjatë këtyre orëve.

Zyrtarisht 16 persona kanë humbur jetën, mes tyre 2 fëmijë. Ndonëse ende nuk ka një bilanc të saktë, raportohet se nën rrënoja ka ende njerëz. Epiqendra e tërmetit ishte në afërsi të qytetit të Durrësit dhe 32 kilometra nga Tirana, ndërkohë që dëmet më të mëdha janë shkaktuar në qytetin bregdetar.

Related posts

Përfundon marrja në pyetje, Katica Janeva kthehet në burg

Televizioni Koha

OKB: Duhet bashkëpunim botëror, përndryshe bota do të mposhtet nga koronavirusi

Televizioni Koha

Partitë po negociojnë, rrjedhin afatet për krijimin e qeverisë së re

Televizioni Koha

Leave a Comment