23/02/2024
10.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Ademi: Nuk ka pasur dhe nuk ka dallime brenda BDI-së

Deputeti i BDI-së, Arbër Ademi mohoi të ketë pasur dallime brenda BDI-së për ndarjen e posteve ministrore. Ndonëse pjesë e partisë së shumicës parlamentare, Ademi nuk dha detaje se kur do të dorëzohet në Kuvend propozimi për Qeverinë e re me arsyetimin se i takon mandatarit për kryeministër, Zoran Zaev ta bëjë një gjë të tillë.

Të fundit