Ali Ahmeti: Jasharajt, janë emblema e pavarësisë së Kosovës – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Ali Ahmeti: Jasharajt, janë emblema e pavarësisë së Kosovës

Lideri i shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut, Ali Hmeti, me rastin e 22 vjetorit të “Epopesë së UÇK–së”, pas vizitës te familja emblematike Jasharaj, ka shkruar në rrjetin social se “sot u riktheva në Kosovën time, aty ku i gjej të ngërthyer të gjitha, për të qëndruar pranë Jasharajve, përgjithmonë, sa të jetë jeta”.

Ahmeti, ka vlerësuar heroizmin e Familjes Jashari, duke theksuar se “Jasharajt, Baca Shaban, Ademi e Hamza, janë emblema e pavarësisë së Kosovës, e luftës së popullit shqiptar, e fitores së kombit tonë”.

Postimi i tij i plotë:
Sa popuj njohin njëkohësisht krenarinë dhe dhimbjen, mallin dhe ngadhnjimin, fitoren në sakrificën sublime, durimin në palcë, zemrën zjarr e kokën akull, lotin dhe buzëqeshjen, rënien dhe ngritjen, përjetësinë…
Jasharajt, Baca Shaban, Ademi e Hamza, janë emblema e pavarësisë së Kosovës, e luftës së popullit shqiptar, e fitores së kombit tonë.

Sot u riktheva në Kosovën time, aty ku i gjej të ngërthyer të gjitha, për të qëndruar pranë Jasharajve, përgjithmonë, sa të jetë jeta.botasot.

Related posts

Edhe një person nga tragjedia në Rramanli ka humbur jetën

Televizioni Koha

RMV, krahasuar me vitin e kaluar, karantina ka rritur numrin e rasteve të dhunës familjare për 30%

Televizioni Koha

Spasovski: Mirë është deputetët të jenë në detyrat e tyre

Televizioni Koha

Leave a Comment