Ambasada gjermane në Maqedoni, donacion prej 2.5 milionë denarë për pajisje mjekësore – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Ambasada gjermane në Maqedoni, donacion prej 2.5 milionë denarë për pajisje mjekësore

Ambasada gjermane në vend të gjithë buxhetin për ketë vit të planifikuar për programin “Projekte të vogla” do të në dispozicion të qendrave shëndetësore që merren me shërimin e pacientëve me coronavirus.

Mjetet sipas ambasadorit gjerman në vend, Thomas Gerberih do të dedikohen për furnizimin me pajisje mjekësore.

Nga atje në të njëjtën kohë, u urojnë stafi mjekësor shumë forcë dhe shërim të shpejtë për të gjithë pacientët.

Related posts

Të enjten, procedura për shkarkimin e Janevës

Televizioni Koha

Zbulohen 211 emigrantë afër Gjevgjelisë, arrestohet shoferi

Televizioni Koha

Përkeqësohet situata Tetova dhe Shkupi vazhdojnë të kryesojnë listën me numrin më të madh të të infektuarve,sot 4 viktima dhe 219 raste të reja

Televizioni Koha

Leave a Comment