Filipçe: Dragan Vuçiqi vdiq nga koronavirusi – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Filipçe: Dragan Vuçiqi vdiq nga koronavirusi

Mëngjesin e sotëm në Klinikën infektive ka vdekur muzikanti jonë i njohur, kompozitorë dhe moderator, Dragan Vuçiq. Ai është hospitalizuar para tetë ditësh pasi gjendja e tij është përkeqësuar dhe prej atëherë është mjekuar në repartin për kujdes intensiv, ka njoftuar në profilin e tij në Fejsbuk, ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

Edhe krahas gjitha përpjekjeve të mjekëve dhe ekipit profesionist, ka thënë Filipçe, Vuçiqi me gjendje të rëndë të mushkërive, për fat të keq, i është nënshtruar virusit.

“Shpreh ngushëllimet e mia të sinqerta familjes dhe të afërmeve”, ka shkruar Filipçe. fab/

Related posts

Nënë e bir nga Shkupi fituan për një ditë 1.7 milionë euro, ja emrat (Foto)

Televizioni Koha

Kumanovari arrestohet në Shkup me kartela të vjedhura dhe “pluhur të bardhë”

Televizioni Koha

Numërohen ditët deri në mbledhjen e re të Këshillit të BE-së

Televizioni Koha

Leave a Comment