Filipçe: Duhanpirësit më të rrezikuar nga Kovid-19, për atë duhet të kenë kujdes – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Filipçe: Duhanpirësit më të rrezikuar nga Kovid-19, për atë duhet të kenë kujdes

Gjatë pirjes së duhanit gishtat janë në kontakt me buzët, që e rrit mundësinë për bartje të virusit nga dora në gojë. Kjo i bën duhanpirësit më të rrezikuar ndaj Kovid-19 dhe për atë duhet të jenë veçanërisht të kujdesshëm, publikoi në profilin e tij në Fejsbuk ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe.

Duhanpirësit, potencon ministri, gjithashtu mund të kenë më shumë sëmundje të mushkërive ose kapacitet të zvogëluar të mushkërive, që në masë të madhe mund ta rrit rrezikun nga sëmundjet serioze.

Gjendje që i rrisin nevojat për oksigjen ose e zvogëlojnë aftësinë e trupit për shfrytëzim të drejtë, i vë pacientët me rrezik më të madh nga sëmundjet serioze të mushkërive, siç është pneumonia, thekson Filipçe. sa/

Related posts

Filipçe viziton kreun e BFI-së: Lufta kundër virusit do të zgjasë

Televizioni Koha

Sela iu bëri thirrje publike Lëvizjes Besa dhe Alternativës për koalicion parazgjedhor

Televizioni Koha

Xhevat Ademi mohon të ketë gjuajtur në darsëm | VIDEO

Televizioni Koha

Leave a Comment