Filipçe: Janë shëruar 91 përqind e punonjësve shëndetësor që ishin infektuar me coronavirus – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Filipçe: Janë shëruar 91 përqind e punonjësve shëndetësor që ishin infektuar me coronavirus

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe në profilin e tij në Facebook shkruan se 91 përqind e punonjësve të kujdesit shëndetësor që ishin infektuar me Covid-19 tani janë shëruar plotësisht.

“I uroj për guximin dhe angazhimin e tyre. Të tjerëve u uroj shërim sa më të shpejtë”, shtoi Filipce në njoftim.

Filipçe mbrëmë për “Sitel” gjithashtu informoi se do të hiqet karantina shtetërore për personat që vijnë nga jashtë./Telegrafi/

Related posts

Maqedonia e Veriut pjesë e programit për administratë digjitale të BE-së

Televizioni Koha

Ruskovska: Zaev i pari na ka njoftuar për rasin “Reket”, na pyeti nëse mundet të ngritë padi

Televizioni Koha

Subvencionet për turizmin do të paguhen më së voni për dy javë

Televizioni Koha

Leave a Comment