03/10/2023
11.8 C
Tetovo

Të tjera lajme

Forcat ruse kanë marrë nën kontroll centralin bërthamor të Zaporizhzhia, Ukrainë

Situatë e pasigurtë në Ukrainë. Trupat ruse kanë kapur centralin bërthamor të Zaporizhzhia. BBC shkruan se këtë gjë e kanë bërë të ditur autoritetet ukrainase, duke theksuar se personeli është lejuar që të punojë pa ndërprereje.

“Personeli operativ po monitoron gjendjen e njësive të energjisë. Personeli i stacionit vazhdon të punojë dhe të monitorojë gjendjen e njësive të energjisë,” tha një autoritet lokal në mediat sociale.

Një zjarr shpërtheu në fabrikë më herët, pas një sulmi me granatime ruse.

Të fundit