Foto/ Të plagosur dhe dëme të konsiderueshme nga tërmeti në Durrës – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni Rajon

Foto/ Të plagosur dhe dëme të konsiderueshme nga tërmeti në Durrës

Persona të lënduar dhe dëme të konsiderueshme materiale raportohet nga qyteti i Durrësit, si pasojë e tërmetit të fuqishëm që u regjistrua në orët e para të mëngjesit. Nga informacionet e fundit bëhet fjalë për persona të lënduar, por edhe për një pallat të shembur ky dyshohet se 10 persona kanë mbetur të bllokuar.

Pamjet që vijnë nga Durrësit janë tronditëse.

Për godina të shembura raportohet edhe në Kavajë dhe Thumanë.

Related posts

BDI-LSDM: Nesër takimi Zaev-Ahmeti për marrëveshjen përfundimtare

Televizioni Koha

Komiteti i Helsinkit: Punëtoret shtatzëna janë veçanërisht të mbrojtura me ligjet e punës

Televizioni Koha

Ulje temperaturash dhe shtrëngata shiu, njihuni me parashikimin e motit

Televizioni Koha

Leave a Comment