Gjuajte artilerike nderi me rastin e pranimit në NATO – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Gjuajte artilerike nderi me rastin e pranimit në NATO

Njësiti i batalionit artilerik të Armatës sot në orën 18 në kazermën “Ilinden” në Shkup do të bëjë gjuajtje artilerike me armë artilerike me rastin e pranimit në NATO.

Siç informojnë nga Armata, gjuajtja e nderit është me rastin e dhurimit të protokollit inkuadrues Republikës së Maqedonisë të Veriut në Departamentin e shtetit me të cilin vendi zyrtarisht po bëhet anëtar fuqiplotë i NATO-s. sn/

Related posts

Javën tjetër do të dihet se kur do të kthehet në punë administrata

Televizioni Koha

Shtetas të Maqedonisë së Veriut kthehen nga aeroporti në Sofje para nisjes për në Cyrih

Televizioni Koha

Shkon në 29 numri i viktimave! Shuhet familja, nxirren të pajetë burrë dhe grua

Televizioni Koha

Leave a Comment