Katica Janeva jep dorëheqje të parevokueshme – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Katica Janeva jep dorëheqje të parevokueshme

Prokuroria Speciale Publike ka njoftuar se kryeprokurorja speciale Katica Janeva ka dhënë dorëheqje të parevokueshme.

Sipas kumtesës së PSP-së, Janeva thotë se nuk do të lejojë emri i saj të shfrytëzohet si alibi për tu mbajtur në peng ardhmëria e PSP-së.

“E dorëzoj kërkesën time e cila do të bëhet aktive atëherë kur partitë politike do të dakordohen për zgjidhjen e re ligjore dhe do të përzgjedhin pasardhësin tim”, thuhet në letrën e Katica Janevë

Nga prokuroria supozohet se me detaje të reja do të dalin gjatë ditës lidhur me dorheqejen e Katica Janevës.

Kujtojmë se javën e kaluar kryeministri Zaev duke folur për ligjin për prokurorinë publike, ka theksuar se pengesa e vetme mes pozitës dhe opozitës është kryeprokurorja Katica Janeva, gjegjësisht opozita nuk dëshiron që në krye të PSP-së të mbetet Janeva.

Related posts

Katër viktima dhe 78 raste të reja me Covid-19, shërohen 40 pacientë

Televizioni Koha

Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

Televizioni Koha

Jozyrtarisht, Zeqiri pritet të emërohet drejtor në Fondin e Shëndetësisë

Televizioni Koha

Leave a Comment