Kosovë, 13 raste të reja me Covid-19, shkon në 125 numri i të infektuarve – Tv Koha
Lajmi i Ditës Rajon

Kosovë, 13 raste të reja me Covid-19, shkon në 125 numri i të infektuarve

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se pas testimeve të kryera sot edhe 13 personakanë rezultuar pozitivë me COVID-19, duke e çuar kështu në 125 numrin e  personave të infektuar me këtë virus Kosovë. Ndërsa, deri tani 10 persona janë shëruar nga ky virus.

Sipas njoftimit të IKSHPK, rastet pozitive janë raste kontakti, 11 prej të cilëve me vendbanim në Topanicë, 1 me vendbanim në Prishtinë dhe 1 me vendbanim në Gjakovë.

/Ora News.tv/

 

Related posts

BDI: Të respektohen të gjitha rekomandimet për mbrojtje nga virusi Korona

Televizioni Koha

Lehona nga Ohri ndërron jetë në Gjinekologjinë e Shkupit

Televizioni Koha

Tërmeti i orës 7:05, shihni momentin ‘live’ në News24, reagimi i gazetarit (Video)

Televizioni Koha

Leave a Comment