Kosovë, 13 raste të reja me Covid-19, shkon në 125 numri i të infektuarve - Tv Koha
Lajmi i Ditës Rajon

Kosovë, 13 raste të reja me Covid-19, shkon në 125 numri i të infektuarve

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se pas testimeve të kryera sot edhe 13 personakanë rezultuar pozitivë me COVID-19, duke e çuar kështu në 125 numrin e  personave të infektuar me këtë virus Kosovë. Ndërsa, deri tani 10 persona janë shëruar nga ky virus.

Sipas njoftimit të IKSHPK, rastet pozitive janë raste kontakti, 11 prej të cilëve me vendbanim në Topanicë, 1 me vendbanim në Prishtinë dhe 1 me vendbanim në Gjakovë.

/Ora News.tv/

 

Related posts

Grubi: BDI-ja i përkrah ligjet, i bindur se do të kalojnë para shpërbërjes së Kuvendit

Televizioni Koha

Aksident në rrugën e Dibër – Mavrovë, një i vdekur dhe dy të lënduar

Televizioni Koha

Spasovski: Zgjedhje do të ketë, çështja është se kur, vendimi për datën determinohet nga kriza shëndetësore

Televizioni Koha

Leave a Comment