19/05/2024
19.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, çka presin shqiptarët?

Disa qytetarë shqiptarë të Maqedonisë së Veriut i kanë ndarë pritshmëritë e tyre në lidhje me zgjedhjet parlamentare dhe presidenciale që po mbahen sot në këtë shtet.

“Vetëm me punu për popullin, kurrgjë tjetër”, tha një banor i fshatit Forinë i pyetur se çfarë kërkesa ka nga të zgjedhurit eventualë.

“Ma lehtë ka qenë gjithmonë për mu se e kom ditë çka me votu”, ka shtuar ai.

Ndërkaq një qytetar tjetër tha se shpresat nuk humbin asnjëherë, dhe se pret të fitojë më i miri.

Qytetari i tretë i intervistuar nga Klani ka thënë që pret të ketë përmirësime në çështjet e infrastrukturës, dhe që të ndalet ikja e të rinjve nga vendi.

Të fundit