Kryetari Arben Taravari takoi komandantin e Renxherëve, Mentor Saiti - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Kryetari Arben Taravari takoi komandantin e Renxherëve, Mentor Saiti

Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari priti sot në kabinetin e tij një delegacion të Njësisë për operacione speciale – Renxherët, të udhëhequr nga komandanti i njësisë, nënkoloneli Mentor Saiti.

Në takim, kryetari Taravari dhe komandanti Saiti, bashkëbiseduan për gjendjen e krijuar me pandeminë nga COVID -19 dhe shkëmbyen informacione në lidhje me aktivitetet që po ndërmarrin organet të cilat ata i përfaqësojnë.

Shkas i takimit ishte ndarja e pakove me produkte ushqimore dhe higjienike për 10 familje nevojtare, të cilat do t’i përzgjedhë Komuna e Gostivarit nga lista prioritare për ndihma emergjente.

Shërbimi për informim

Related posts

Mickoski iku nga takimi i liderëve por nga drejtësia nuk mund të ik, Propozim-ligj i ri për Prokurorinë Publike

Televizioni Koha

Spasovski nga Kumanova: Ende më shumë para te qytetarët, kartela pagesore vendore prej 9.000 denarë edhe për falimentuesit

Televizioni Koha

ASH: BDI përdor koronavirusin për pikë politike, rrezikon shëndetin e qytetarëve

Televizioni Koha

Leave a Comment