Kuvend, caktohet seanca plenare për ligjin e PP-së – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Kuvend, caktohet seanca plenare për ligjin e PP-së

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, ka caktuar për në orën 21:00 seancën plenare për ligjin e Prokurorisë Publike dhe Ligji për Këshillin e Prokurorëve.

Ndërsa nuk dihet ende nëse në rend dite, përveç këtyre dy projektligjeve, do të ketë edhe diskutime të tjera siç është shkarkimi i ministres Mizrahi, i kërkuar nga kryeministri Spasovski, dhe ai i Kodit Zgjedhor.

Related posts

Bisedë me drejtorin e dorëhequr të Ansamblit shqiptar: I dhamë fund tendencave që selia e Ansamblit të zhvendoset në Tetovë

Televizioni Koha

KSHZ nesër duhet ta dorëzojë materialin zgjedhor

Televizioni Koha

Mickoski kërkon dorëheqjen e Zaevit dhe Filipçes, shkak numri i lartë i viktimave nga Kovid-19

Televizioni Koha

Leave a Comment