Liga e kampionëve do të luhet për 20 ditë - Tv Koha
Lajmi i Ditës Sport

Liga e kampionëve do të luhet për 20 ditë

UEFA është në fazën e fundit të përgatitjes së planit për fundin e sezonit në LK, pohon “RMC SPort”.

Sipas informatave, ndeshjet e mbetura të turneut do të mbahen në periudhë 20-ditore mes 3 dhe 23 gushtit.

Revanshet e tjera nga e teta e finales do të luhen mes 3 dhe 10 gushtit. Më pas çerek finalja, e cila do të fillojë më 12 gusht, ndërsa gjysmë finalja, e cila do të jetë më 15 dhe 16 gusht, do të luhet në vetëm një ndeshje pa revansh. Finalja është caktuar për më 23 gusht me fillim në orën 21:00 sipas kohës sonë.

Të gjitha ndeshjet pritet të luhen në Lisbonë, me Frankfurtin si variantin rezervë.

Ndeshja për trofeun në Ligën e Evropës do të jetë më 21 gusht, gjithashtu prej orës 21:00 sipas kohës sonë. ab/

Related posts

Ambasadori i Kosovës në Maqedoninë e Veriut është kontaktuar nga Gjykata speciale në Hagë

Televizioni Koha

LSDM: Mickoski dhe VMRO-DPMNE-ja nuk kanë ndjenjë për interesat shtetërore dhe kombëtare

Televizioni Koha

Flamuri i Maqedonisë së Veriut sot do të ngritet para selisë së NATO-s

Televizioni Koha

Leave a Comment