Maqedoni: Qeveria rrit për tre denarë akcizën për derivatet e naftës – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Maqedoni: Qeveria rrit për tre denarë akcizën për derivatet e naftës

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka marrë vendim për rritje të akcizës për derivatet e naftës. Rritja do të jetë për tre denarë.

Këtë sot në konferencë për shtyp e konfirmoi zëdhënësi i Qeverisë, Muhamed Hoxha. Ai deklaroi se ky vendim nuk do të ketë ndikim të madh tek popullata, përcjell Telegrafi Maqedoni.

“Qeveria ka miratuar dekret me fuqi ligjore për rritjen e akcizës së naftës. Në përputhje me këtë dekret çmimi i akcizë do të rritet për tre denarë”, tha Hoxha.

Ai shtoi se të gjitha mjetet do të shkojnë në fondin për përballje me krizën që është shkaktuar pas përhapjes së coronavirusit./Telegrafi/

Related posts

Digjitalizim, pajisje të shkollave dhe zhvillim profesional i kuadrit – prioritete arsimore në katër vitet e ardhshme

Televizioni Koha

Fetai dhe Angellov dënojnë thirrjet e protestuesve shqiptar për UÇK-në!

Televizioni Koha

Vala e vjeshtës së KOVID-19 mori hov, të respektohen masat për mbrojtje

Televizioni Koha

Leave a Comment