24/02/2024
11.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Mexhiti: Incidenti i mbrëmshëm nuk ndërlidhet me spitalin e Tetovës

Ministri i Shëndetësisë, Fatmir Mexhiti deklaroi sot se incidenti i mbrëmshme në Tetovë, ku mbetën të plagosur dy persona, tha se nuk ndërlidhet me spitalin e Tetovës, dhe se me ngjarjen merren policia dhe prokuroria, të cilat punojnë në zbardhjen e rastit.

“Në Tetovë siç e dimë, bëhet fjalë për dy grupe, me probleme të pazgjidhura, dy persona janë plagosur dhe dërguar në Shkup. Problemi nuk është i ndërlidhur me spitalin e Tetovës. Pjesa tjetër i mbetet organeve kompetente, do të zgjidhin MPB-ja dhe prokuroria, rasti nuk ndërlidhet me spitalin e Tetovës”, tha Mexhiti.

Të fundit