Mot me diell dhe me e rë mesatare veriore – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Mot me diell dhe me e rë mesatare veriore

Moti do të jetë kryesisht me diell dhe relativisht i ngrohtë me erë të lehtë deri mesatare veriore.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus dy deri në tre gradë, ndërsa temperatura e ditës prej 11 deri në 19 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me diell me erë të lehtë deri mesatare veriore. Temperatura e mëngjesit do të bie deri në minus dy, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në 16 gradë.

Të mërkurën vranësirat do të rriten, ndërsa nën ndikimin e valës së lagësht gjatë natës dhe të enjten do të ketë reshje të shiut, në male të borës. Reshjet përkohësisht do të kalojnë në borë edhe në disa vende më të larta. Do të fryjë erë mesatare deri e përforcuar veriore, ndërsa temperatura e ditës do të bie.

Related posts

Turistët serbë tërë natën kanë pritur në Greqi para se të mbyllet kufiri

Televizioni Koha

Arrestohet shkupjani, i dënuar me 15 vite burg | VIDEO

Televizioni Koha

Arben Taravari;Strategjia e BDI-së për të krijuar kinse armiqësi me LSDM-në është një mashtrim naiv

Televizioni Koha

Leave a Comment