Mot me diell dhe me erë, prej sonte shi - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Mot me diell dhe me erë, prej sonte shi

Mot me diell dhe i ngrohtë me vranësira të matura në disa vende të konsiderueshme do të jetë sot në vend. Do të fryjë erë mesatare deri në të përforcuar nga drejtimi jugperëndimor, veçanërisht në pjesët perëndimore ku do të arrijë shpejtësi prej mbi 70 kilometra në orë.

Në orët e mbrëmjes do të rritet vranësira. Në pjesët perëndimore do të ketë shi lokal, ndërsa në malet borë. Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 15 deri në 21 gradë Celsius.

Në Shkup moti i ngjashëm me erë kohë pas kohe të përforcuar nga drejtimi jugor dhe temperaturë maksimale deri në 19 gradë.

Në mëngjes më ftohtë është në Berovë ku janë matur 02 gradë Celsius dhe në Strumicë -1 gradë, ndërsa në qytetet tjera në shtet temperatura e mëngjesit janë nën zero. Më ngrohtë është në Demir Kapi ku janë matur nëntë gradë Celsius.

Related posts

Qeveria mund të sjellë dekrete për zgjedhjet

Televizioni Koha

Gruaja shtatzënë e fiton betejën me COVID-19, testet rezultojnë negative

Televizioni Koha

Prof. Dr. Mimoza Hafizi nga Shqipëria ligjëroi në Universitetin e Tetovës

Televizioni Koha

Leave a Comment