30/05/2023
20.4 C
Tetovo

Të tjera lajme

Mot me vranësira mesatare dhe erë nga drejtimi jugor

Moti sot do të jetë me diell me vranësira mesatare, në orët e hershme të mëngjesit do të ketë shi të dobët lokal në zonat perëndimore. Do të fryjë erë mesatare, ndërsa në zonat perëndimore do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi veriperëndimor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej një tre deri gjashtë gradë, ndërsa temperatura e ditës do të lëvizë prej nëntë deri në 21 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me diell me vranësira lokale të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë mesatare deri e përforcuar nga drejtimi veriperëndimor.

Ditëve në vijim do të mbizotërojë mot me vranësira të ndryshueshme dhe relativisht mot i ngrohtë me reshje të përkohshme të shiut. Reshme të të rrëmbyeshme priten të mërkurën. Do të fryjë erë mesatare deri në të përforcuar nga drejtimi jugor.

Të fundit