Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/95/6740595/html/wordpress/index.php:3) in /home/content/95/6740595/html/wordpress/wp-content/themes/pennews/functions.php on line 254
Moti i qëndrueshëm temperatura maksimale do të arrijë nga 33 në 41 gradë Celsius. - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Moti i qëndrueshëm temperatura maksimale do të arrijë nga 33 në 41 gradë Celsius.

Moti në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë me vranësira lokale të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Pasdite do të ketë kushte për shfaqje të izoluar të shiut afatshkurtër dhe bubullima të rralla.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga 14 në 23, ndërsa temperatura maksimale do të arrijë nga 33 në 41 gradë Celsius. Në Shkup, moti do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë me vranësira të lehta deri në mesatare dhe erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 20 gradë, ndërsa temperatura ditore do të arrijë deri në 40 gradë.

Në ditët në vijim, moti do të mbetet i ngrohtë me kushte për shfaqje të izoluar të shiut afatshkurtër dhe bubullimave të rralla. Do të ketë rënie të lehtë të temperaturës të dielën dhe të hënën.

Related posts

Testimet për coronavirus në ‘Zhan Mitrev’ po paguhen, Filipçe propozon që fondi t’i paguajë

Televizioni Koha

Parakushtet për hyrje në Greqi vazhdohen për edhe një javë

Televizioni Koha

Klaus: Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut do të kenë ndikim mbi disa vende anëtare të BE-së

Televizioni Koha

Leave a Comment