Në ujërat e liqenit artificial mbytet një 51 vjeçar, banor i Gradskos - Tv Koha
Kronika e Zeze Lajmi i Ditës Maqedoni

Në ujërat e liqenit artificial mbytet një 51 vjeçar, banor i Gradskos

Në ujërat e liqenit artificial dje vënë pasdite, rreth orës 18, është mbytur një 51 vjeçar T.M banor i Gradskos. Ai me familjen ka qenë në piknik pranë liqenit, ka hyrë të freskohet, por është mbytur, ndërsa pas një kohe trupi i tij i pajetë ka dalë në sipërfaqen e ujit, konfirmuan nga SPB Veles.

Siç informoi për MIA-n, dr. Strahil Todorov, zëdhënës i ISHP, ekipi i ndihmës së shpejtë rreth orës 18 është thirrur dhe kur kanë mbërritur, trupi veçmë ishte nxjerrë, ndërsa ata kanë konstatuar vdekje për shkak të mbytjes në ujë. Ekspertizë të ngjarjes ka bërë ekipi i SPB Veles.

Siç informoi për MIA-n Gordana Todorova nga PTHP Veles, nuk do të kryhet autopsi, ndërsa trupi i pajetë i është dorëzuar familjes. ad/ar/

Related posts

Gripi ka marrë jetën edhe të pesë personave, gjithsej 28 viktima

Televizioni Koha

Filipçe: Do të kërkojmë vazhdim të gjendjes së jashtëzakonshme

Televizioni Koha

FSSH: U tejkalua problemi teknik me rrymën dhe normal funksionon dhënia e ilaçeve me receta

Televizioni Koha

Leave a Comment