24/09/2023
22.2 C
Tetovo

Të tjera lajme

NË VENDKALIMET KUFITARE NUK KA PRITJE TË GJATA PËR HYRJE DHE DALJE NGA MAQEDONIA E VERIUT

Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë njofton se komunikacioni në vend po zhvillohet në rrugë të thata.

Komunikacioni jashtë mjediseve urbane po zhvillohet me intensitet të moderuar. Në vendkalimet kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi.

Nga LAMM u bëjnë thirrje shoferëve që të kenë kujdes me shpejtësinë e automjeteve, veçanërisht nëpër luginat e vendit ku mund të ketë rrëshqitje të dheut./lajmpress

Të fundit