Një viktimë dhe 26 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Një viktimë dhe 26 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut informon se në 24 orët e fundit një pacient 80-vjeçar nga Shkupi, ka ndërruar jetë nga coronavirusi, i cili ka qenë i shtrirë në spital prej 21 prillit.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 26 raste të reja me coronavirus, prej të cilëve 11 janë në Shkup, 2 në Kumanovë, 3 në Tetovë, 6 në Strugë, 1 në Manastir, 1 në Vinicë dhe 1 në Negotinë, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid-19 është 1326, ndërsa sipas qyteteve:

Shkup – 451
Kumanovë – 355
Dibër – 51
Stip – 34
Prilep –131
Tetovë – 69
Strugë – 61
Velesi – 62
Manastir – 18
Ohër – 15
Kavadari – 5
Gostivar – 14
Gjevgjeli – 4
Strumica – 2
Kriva Pallankë – 5
Radovish – 4
Krushevë – 3
Koçani – 28
Probishtip – 2
Kërçovë – 2
Negotinë – 4
Demir Hisar – 1
Makedonski Brod – 2
Pehçevë – 1
Valandovë – 1
Vinica – 1

Related posts

ANALIZË: Administrata – ku punojnë “doktorët e shkencave”, ata me shkollë fillore dominojnë në Ndërmarrjet Publike!

Televizioni Koha

Panovski: Është një çudi, deri tani nuk ka të sëmurë nga mjekja në Klinikën e Dermatologjisë

Televizioni Koha

Vaksinat në RMV: Jo këtë të premte, të mërkurën tjetër

Televizioni Koha

Leave a Comment