OBSH: Bota është në fazë të re dhe të rrezikshme, virusi shpejt po përhapet - Tv Koha
Botë Lajmi i Ditës

OBSH: Bota është në fazë të re dhe të rrezikshme, virusi shpejt po përhapet

Pandemia globale e koronavirusit të ri për përshpejtohet, ku në ditën e djeshme janë regjistruar 150.000 raste të reja – më së shumti në një ditë, deklaroi sot drejtori i përgjithshëm i organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adanom Gebrejesus.

“Pothuajse gjysma e rasteve të paraqitura janë nga kontinenti amerikan”, tha ai në brifing virtual.

“Bota është në fazë të rrezikshme…virusi ende po përhapet shpejt, ai ende është vdekjeprurës dhe shumë njerëz ende janë akoma të ndjeshëm ndaj infektimit”, theksoi Tedros. ar/

Related posts

RMV, Qeveria miratoi Protokollin për zhvillimin e procesit arsimor me prani fizike në shkollat fillore dhe të mesme

Televizioni Koha

Pompeo: Në 231 vjetorin e Departamentit të shtetit “e pritëm Maqedoninë e Veriut në NATO”

Televizioni Koha

SHBA e refuzoi kërkesën e Gjermanisë përsëri të mendojnë për financimin e OBSH-së

Televizioni Koha

Leave a Comment