Publikohen çmimet e reja të derivateve të naftës në Maqedoni – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Publikohen çmimet e reja të derivateve të naftës në Maqedoni

Komisioni Rregullator për Energjetikë ka publikuar çmimet e reja të derivateve të naftës.

Sipas çmimores së re, çmimet e shitjes me pakicë të derivateve të naftës ulen për 1 denarë.
Eurosuper BS-95 do të kushtojë 68.50 denarë për litër, Eurosuper BS-98 do të kushtojë 71.00 denarë për litër, ndërsa Eurodiseli do të shitet 63.00 denarë për litër.

Çmimi i vajit ekstra të lehtë për amvisëri do të jetë 52.50 denarë për litër.

Këto çmime do të hyjnë në fuqi nga mesnata e sotme dhe do të vlejnë deri në javën e ardhshme./Telegrafi/

Related posts

Maqedoni: Lëshohet në përdorim aplikacioni “StopKorona”, jep të dhëna për personat e infektuar

Televizioni Koha

Osmani: Nuk e kemi problem futjen e bullgarëve në Kushtetutë

Televizioni Koha

Parlamenti polak solli vendim që në zgjedhjet presidenciale të votohet përmes postës

Televizioni Koha

Leave a Comment