Lajmi i Ditës Rajon

Rama mban premtimin, shoqëron Alesjon dhe Aurelin në shkollë

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur premtimin e bërë dhe ka çuar mëngjesin e kësaj të hëne në shkollë Aurelin dhe Alesjon.

Rama shoqërohej edhe nga kryebashkiaku i Kamzës, Rakip Suli. Ai i mori fëmijët nga shtëpia e tyre dhe I shoqëroi me makinë drejt shkollës.

10-vjeçari, Alesjo Cakonit, humbi motrën e tij Dritën si dhe babain nga tërmeti i 26 nëntorit në Thumanë. Për të shpëtuar nga tërmeti, ai u hodh nga kati i pestë, fatmirësiht pa lëndime dhe tashmë bashkë me nënën e mbijetuar dhe gjyshen kanë një shtëpi të re.

Ndërkohë, Aurel Lala humbi gjyshen dhe motrën nga tërmeti i 26 nëntorit.

Për të dy fëmijët qerveria ka caktuar një bursë mujore për të mbuluar shpenzimet e shkollës.

#TiNukDoJeshKurrëVetëm🤗👐🏿🇦🇱Me Aurelin dhe Alesjon, në ditën e parë të shkollës, Ju uroj të gjithëve një javë të mbarë🙏

Geplaatst door Edi Rama op Zondag 15 december 2019

Related posts

Takimi i dytë i liderëve pa epilog, Zaev për zgjedhje më 21 qershor, Mickoski akoma për shtyrje

Televizioni Koha

Angellovska: Rritja e akcizës së derivateve është masë e përkohshme

Televizioni Koha

Instituti për mjekësi transfuziologjike: Rezerva stabile të produketeve të gjakut, dhurimi i gjakut vazhdon

Televizioni Koha

Leave a Comment