30/09/2023
15.2 C
Tetovo

Të tjera lajme

RMV, 6 të vdekur dhe 600 infektime të reja me Covid-19

Në Maqedoninë e Veriut vazhdon rritja e numrit të të infektuarve me COVID-19. Ministria e Shëndetësisë i publikoi të dhënat e detajuara për virusin korona në vend nga ku rezulton se në 24 orët e fundit prej 1.317 të testuarve kanë rezultuar 600 të infektuar, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon:

Raste të reja: 600
Riinfektime: 134
Të vdekur: 6
Të vdekur të raportuar në Termini im: 4
Të shëruar: 743
Testime: 1.317
Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 4.089. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Manastiri, Kavadari dhe Kumanova.

Nga fillimi i pandemisë:

Të infektuar: 333.948
Të shëruar: 320.449
Të vdekur: 9.410
Testime: 2.133.045
Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Të fundit