10/12/2023
2 C
Tetovo

Të tjera lajme

RMV/ ASH mbledh sot Kuvendin Qendror të partisë, kur nis takimi

Partia opozitare shqiptare në Maqedoninë e Veriut, Aleanca për Shqiptarët, do të mbajë sot Kuvendin Qendror të saj.

Lajmin e kanë bërë të ditur eksponentë të kësaj partie.

Kuvendi do të fillojë në orën 17:00 në Shkup dhe pritet të zgjasë disa orë.

Para nisjes së punimeve, lideri i ASH-së, Ziadin Sela do të paraqitet para mediave.

Ndërkohë pritet që në Kuvend të marrin pjesë persona me rëndësi të kësaj partie, por edhe nga parti të tjera./albeu.com/

Të fundit