SELA TAKON KREUN E OPOZITËS SHQIPTARE, LULZIM BASHËN - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

SELA TAKON KREUN E OPOZITËS SHQIPTARE, LULZIM BASHËN

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela i shoqëruar nga Sekretari Gjeneral Arben Taravari dhe Nënkryetari Vullnet Ferati ka qëndruar në Tiranë ku është pritur nga Kryetari i PD-së Lulzim Basha.

Takimi Sela-Basha është realizuar në një atmosferë vëllazërore,kurse temë diskutimi kanë qenë tema të shumta, siç është kriza me pandeminë,situata politiko-ekonomike,proçesi i intergrimit në BE etj.
Kryetari Sela fillimisht e ka njoftuar nikoqirin Basha për ecurinë e zgjedhjeve të fundit në Maqedoninë e Veriut me çrast Basha ka uruar Selën për rezultatin e shkëlqyer të koalicionit Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa.

Sela dhe Basha u pajtuan se e vetmja rrugë për të dy vendet tona është anëtarësimi në BE,ata gjithashtu shprehën gatishmërinë për të ndihmuar këtë proçes shumë të rëndësishëm me çrast u pajtuan se bashkëpunimi rajonal është shumë i rëndësishëm në rrugëtimin e rajonit drejtë anëtarësimit të plotë në BE.

Takimi i Kryetarit Sela me Kryetarin e PD-së Basha ishte në vazhdën e takimeve dhe bashkëpunimit të rregullt mes dy subjekteve politike.

Related posts

Dr. Arsenkov: Dy nga të lënduarit në Rramanli në gjendje të rëndë shëndetësore, gruaja shtatzënë me shkallë të dytë të djegieve në klinikën “Shën Naumi i Ohrit”

Televizioni Koha

24 pacientë të shëruar dhe 20 raste të reja të Kovid-19 në 24 orët e fundit, asnjë viktimë

Televizioni Koha

Shumë punë e pak kohë, a është 13 gushti dita e marrëveshjes për qeverinë?!

Televizioni Koha

Leave a Comment