24/09/2023
22.2 C
Tetovo

Të tjera lajme

Shpërthime të fuqishme gjatë natës në Kiev ndërsa bisedimet Ukrainë-Rusi pritet të vazhdojnë

Të paktën tri shpërthime të fuqishme u dëgjuan para agimit në Kiev.

Kjo, sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, është bërë një taktikë e rregullt e forcave ruse për të nisur sulmet brenda natës në kryeqytetin ukrainas.

Presidenti Volodymyr Zelenskyy ka përdorur një video-mesazh të ri për t’i kërkuar trupave ruse të dorëzohen, duke u thënë atyre se “kanë një shans të jetojnë” nëse ndalojnë së luftuari.

Ndryshe, negociatorët ukrainas dhe rusë do të takohen sërish të martën përmes videokonferencës për të vazhduar bisedimet për t’i dhënë fund konfliktit.

Bisedimet e së hënës përfunduan pa një marrëveshje, me negociatorët që thanë se po merrnin një “pauzë teknike” dhe planifikonin të rifillonin ato sot.

Të fundit