Sulmohet edhe ueb faqja e MASH-it - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Sulmohet edhe ueb faqja e MASH-it

Është hakuar ueb faqja e Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës (MASH) dhe nuk është në funksion prej dje në mbrëmje, thonë nga MASH-i.

Nga Ministria informojnë se punohet në normalizimin e funksionimit të faqes pas sulmit të hakerëve.

Paradite edhe Ministria e Shëndetësisë informoi se ueb faqja e tyre ka qenë poashtu cak i sulmit të hakerëve.

Related posts

Përkundër rritjes së numrit të të infektuarve, tollovi para bankave dhe Institucioneve në Tetovë

Televizioni Koha

Ulje e aktivitetit ekonomik prej 3,5 për qind, e pranishme te të gjithë komponentët e BPV-së përveç konsumit publik

Televizioni Koha

Në drejtimin infermiere në tre shkolla sot do të ketë testim kualifikues

Televizioni Koha

Leave a Comment