Teuta Arifi: Urime të gjithëve, rruga ishte e gjatë dhe përplot sfida – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Teuta Arifi: Urime të gjithëve, rruga ishte e gjatë dhe përplot sfida

Kryetarja e komunës së Tetovës znj.Teuta Arifi në profilin e saj ne fb tregoi se për të aritur deri këtu është dashur shumë punë dhe sakrific.

Miqësitë dhe aleancat e mëdha fillojnë me sakrificë, përkushtim dhe punë të palodhshme, për ti bërë ato me shumë vlerë dhe të përjetshme!
Sot kuvendi i RMV ratifikoi protokolin e antëtarësimit në Aleancën Veri-Atlantike, që e bën vendin tonë shtetin anëtar të 30-të në këtë bashkësi jo vetëm ushtarake por edhe zhvillimore dhe demokratike!
Urime të gjithëve, rruga ishte e gjatë dhe përplot sfida, por gjithësesi me shumë vlerë! Kjo rrugë është rruga jonë e vetme dhe e drejtë drejt anëtarësimit të plotë në Bashkimin Europian!/TV KOHA/

Related posts

Digjet vetura e KSHZsë që ka transportuar materialin zgjedhor nga Gostivari në Shkup

Televizioni Koha

Emigrantët sirianë akuzojnë policët grekë se i kanë zhveshur dhe dhunuar

Televizioni Koha

Qeveria e RMV-së sot mban seancë, Ligji për letërnjoftimet në rend dite

Televizioni Koha

Leave a Comment