Thyhet tabela e Arkivit në Strumicë e cila kishte mbishkrim në gjuhën shqipe – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Thyhet tabela e Arkivit në Strumicë e cila kishte mbishkrim në gjuhën shqipe

Mbrëmë është thyer tabela e Arkivit Rajonal në Strumicë e cila ishte e vendosur dhe shkruar në tri gjuhë, maqedonase, shqip dhe anglisht.

Në vendin e ngjarjes ka dal policia.
Sipas drejtorit të Institutit të muzeut në Strumicë, Aco Maninski tabela të shtunën mbrëmë është spërkatur me sprej, ndërsa thyerja e tabelës është bërë mbrëmë./Telegrafi/

Related posts

Pas dy viteve gjykim, sot aktvendim për rastin “Titanik”

Televizioni Koha

Paraqitje masive e qytetarëve të Maqedonisë për vaksinim në Serbi

Televizioni Koha

Sela: Gara e Argjentit është agjendë jo e blerë apo jeshile, por agjendë kuq e zi për Bërvenicën

Televizioni Koha

Leave a Comment