Vazhdojnë tensionet për prishjen e teatrit në Tiranë, 37 të arrestuar – Tv Koha
Lajmi i Ditës Rajon

Vazhdojnë tensionet për prishjen e teatrit në Tiranë, 37 të arrestuar

Tensionet mes policisë shqiptare dhe protestuesve në Tiranë vazhdon ende prej mbrëmjes së djeshme kur dhe u shemb Teatri Kombëtar. Protestuesit nuk tërhiqen dhe bëjnë thirrje për rrëzimin e Qeverisë Rama.

Ndërkohë Policia e Tiranës deklaron se 37 persona janë shoqëruar pasi kundërshtuan me forcë apo tentuan të pengonin autoritetet në zbatimin e vendimit për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar në Tiranë.

Në njoftimin e saj policia kujton qytetarët dhe drejtuesve politikë, se tubimet apo grumbullimet janë në shkelje të Aktit Normativ për parandalimin e pandemisë COVID-19.

Ndërkohë në spitalin e Traumës në Tiranë një punonjës policie është duke marrë ndihmë mjekësore, pasi është goditur me sende të forta nga tubuesit.

Related posts

Sekuestrohen mbi 700 kilogramë mish në Klinë, arrestohen dy persona

Televizioni Koha

Spasovski, Carovska dhe Dimkovski në rajonin e Tikveshit në krasitjen e vreshtave

Televizioni Koha

Bislimovski: KRRE ka ulur çmimin për lidhjen e ngrohjes qendrore

Televizioni Koha

Leave a Comment