Vetizolohet Kurti – një zyrtar i Qeverisë pati kontakt me një të prekur me Covid-19 – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Vetizolohet Kurti – një zyrtar i Qeverisë pati kontakt me një të prekur me Covid-19

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, është vetizoluar pasi që ka pasur kontakt me një zyrtar të prekur me koronavirus.

Lajmin e ka bërë të ditur vet Kurti nëpërmjet një postimi në Facebook, njofton Klan Kosova

“Sot është dita e parë kur nuk do të dal në punë në Kryeministri (ZKM). Një zyrtar i Ministrisë së Integrimeve Evropiane (MIE) ka pasur kontakt të ngushtë me një nga personat e dalur pozitiv në testin për COVID-19. Janë marrë mostrat dhe po presim rezultatin”.

“Unë kam pasur kontakt me të, sikurse edhe punonjës të tjerë në MIE e ZKM, ndonëse gjithnjë duke respektuar rregullat për distancën fizike. Nga sot jam në vetizolim në banesë gjersa të dalin rezultatet e testimit për zyrtarin nga MIE”.

“Do t’i kryejmë detyrat nga largësia me përkushtimin e njëjtë, do t’i marrim vendimet e duhura me përgjegjësinë e njëjtë” ka shkruar Kurti.

Related posts

AUV në Maqedoni përgatit udhëzues për organizimin e punës së hotelerive gjatë pandemisë

Televizioni Koha

Greqia pajtohet me qëndrimin të mos ketë ndarje të perspektivës evropiane të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë

Televizioni Koha

​KROACIA REGJISTRON 7.333 RASTE TË REJA, PREJ SOT HYJNË NË FUQI MASAT E REJA

Televizioni Koha

Leave a Comment