26/02/2024
9.7 C
Tetovo

Të tjera lajme

Xhaferi: ASH-PDSH dhe AA-BESA kanë qenë një trup, dje janë ndarë, si mund të bashkohen sot?

Duke komentuar koalicionet para ose pas zgjedhore, ish kreu i parlamentit, Talat Xhaferi mbrëmë në Click Plus ka folur për ASH-në, Alternativën, PDSH-në dhe Lëvizjen Besa, përcjell GazetaExpress.

Xhaferi shtroi pyetjen se sit ë njëjtat mund të bashkohen, kur sipas tij të gjithë e dinë se dje janë ndarë.

“Alternativa e Besa që kanë qenë një trup, janë ndarë nga njëri tjetri pas një viti duhet të bëhen bashkë. Ajo që duket, ajo që s’duket donë analizë më të thellë. Aleanca dhe PDSH, një trup I ndarë në dyshë, si I bashkon? Në politik ka një thënie, asnjëherë mos thuaj asnjëherë. Si vlerësim paraprak që shihet prej këtu është pik nisja edhe qytetari I rëndomtë që nuk merret me këto çështje kur i thua thotë, si do të bëhen bashkë dje u ndanë? D.m.th prej aty fillon çështja e vlerësimeve”, tha Xhaferi./GazetaExpress/

Besmir Lika

Të fundit