Zaev: Virusi do të jetë i pranishëm për një kohë të gjatë dhe ne duhet të mësohemi të jetojmë me të – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Zaev: Virusi do të jetë i pranishëm për një kohë të gjatë dhe ne duhet të mësohemi të jetojmë me të

Ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut dhe kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev në ‘Facebook’ shkroi se “është koha për normalitetin e ri”.

“Shoqëria jonë duhet të vazhdojë të funksionojë. Masat po lehtësohen, institucionet kompetente vërtetojnë se epidemia është nën kontroll. Virusi do të jetë i pranishëm për një kohë të gjatë dhe ne duhet të mësohemi të jetojmë me të”, shkruan Zaev, njofton Telegrafi Maqedoni.

Kreu i LSDM-së thotë se qytetarët duhet të kenë përgjegjësi më të madhe se se lufta nuk ka përfunduar.

“Të jemi të kujdesshëm dhe të kemi kujdes për shkak se me këtë ne i mbrojmë më të afërmit dhe e mbrojmë shëndetin tonë. Duhet t’i respektojmë të gjitha masat, në këtë mënyrë shpëtojmë jetë”, shkruan Zaev./Telegrafi/

Related posts

Shekerinska: Presim që këtë vit tërësisht të fillojnë negociatat me BE-në, momentalisht prioritet është përballja me epideminë

Televizioni Koha

Italia në karantinë, gruaja nuk nxjerr dot nga banesa trupin e pajetë të bashkëshortit

Televizioni Koha

Pronarët e dyqaneve dhe butiqeve kërkojnë pagat bruto të punonjësve të jenë në kurriz të shtetit

Televizioni Koha

Leave a Comment