Zvicra i ka mbyllur ushtarët në kazermat nga kantoni Tesin nga frika nga koronavirusi – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Zvicra i ka mbyllur ushtarët në kazermat nga kantoni Tesin nga frika nga koronavirusi

(MIA) – Përhapja e koronavirusit në Evropë, ka detyruar shumë qeveri të ndërmarrin masa të pazakonta mbrojtëse, siç është edhe ajo nga Zvicra, ku njerëzit e parë të komandës ushtarake në kantonin Tesin, që kufizohet me Italinë, ushtrisë i urdhëroi të mos i braktisin kazermat.

Udhëheqësia ushtarake ka urdhëruar ndalesë për dalje nga kazerma për të gjithë pjesëtarët e ushtrisë në atë pjesë të vendit.

Me atë duan të pengohet që ushtarët të lëvizin mes popullatës dhe në këtë mënyrë të infektohen me koronavirus.

Nga kjo masë e udhëheqësisë ushtarake, përveç kazermave, janë goditur edhe shkollat ushtarake në Airola, Monte Qendrat dhe Isone. fb/

Related posts

Manastiri goditet nga seri tërmetesh, epiqendra në Greqi

Televizioni Koha

Kërcënoi se do të vras Zaevin dhe Pendarovskit, arrestohet 45-vjeçari nga Vevçani

Televizioni Koha

Filipçe: Numri i të infektuarve me Kovid-19 në Shkup është në rënie të vazhdueshme, por ka raste të reja në disa qytete

Televizioni Koha

Leave a Comment